niedziela, sierpień 14, 2022
Follow Us
wtorek, 07 luty 2017 13:24

Areszt za znęcanie nad partnerką

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Areszt za znęcanie nad partnerką fot. Komenda Stołeczna Policji

Legionowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o znęcanie się psychicznie i fizycznie nad swoją partnerką, od ponad roku. Kobieta postanowiła przerwać milczenie i o tym, czego doświadczyła opowiedzieć policjantom. Mężczyzna usłyszał zarzut znęcania i pobicia kobiety. Ponadto odpowie za ukrycie dowodu osobistego, do którego nie miał prawa.

Dramat w tej rodzinie trwał nieprzerwanie od przeszło roku. Jak ustalili legionowscy śledczy Adam M. od początku związku kontrolował kobietę i utrudniał jej kontakty z rodziną. Ponadto znęcał się nad nią, a będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, ubliżał swojej partnerce, niszczył domowe przedmioty i groził pozbawieniem życia. Do tego wszystkiego mężczyzna stosowal wobec partnerki przemoc fizyczną - bił ją i kopał po całym ciele.

Tydzień temu mężczyzna wrócił do domu po alkoholu i ponownie wszczął awanturę. Kobieta z małym dzieckiem uciekła przed agresorem do jednego z pomieszczeń i zamknęła drzwi. Mężczyzna wtedy wybił ręką szybę w drzwiach. Mimo odniesionych obrażeń nawet przy policjantach i ratownikach medycznych przybyłych na miejsce nadal próbował uderzyć kobietę.  

Policjanci podczas zatrzymania znaleźli przy 30-latku cudzy dowód osobisty, który został utracony. Adam M. był w przeszłości wielokrotnie  karany i ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.  

Policjanci  doprowadzili 30-letniego Adama M. przed prokuratora gdzie usłyszał zarzuty, a Sąd Rejonowy w Legionowie przychylił się do wniosku funkcjonariuszy prowadzących tę sprawę oraz prokuratora i podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Za to przestępstwo mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

a