wtorek, maj 17, 2022
Follow Us
środa, 21 grudzień 2016 15:14

Policyjny patrol wodny uratował mężczyznę

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Policyjny patrol wodny uratował mężczyznę fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjant Komisariatu Rzecznego oraz Strażnik Miejski uratowali młodego mężczyznę unoszonego przez wartki nurt Wisły. Niedaleko Mostu Poniatowskiego pracownicy wykonujący prace remontowe zauważyli człowieka w wodzie, o czym niezwłocznie poinformowali Policję. Na ratunek pospieszyli funkcjonariusze komisariatu rzecznego. Wychłodzony mężczyzna trafił do szpitala.

Poranek 20 grudnia okazał się niefortunny dla 28-letniego mężczyzny, który z niewyjaśnionych przyczyn znalazł się w nurcie Wisły. Unoszącą się na wodzie osobę, poniżej Mostu Poniatowskiego, zauważyli pracownicy wykonujący prace remontowe i niezwłocznie powiadomili Policję.

Patrol motorowodny komisariatu rzecznego, w składzie sierż. sztab. Dariusz Soborski oraz strażnik miejski Marek Oleksiejuk, pospieszył z pomocą. W kilka minut od zgłoszenia funkcjonariusze byli już na miejscu i wyciągnęli przytomnego mężczyznę z wody. W porcie został on przekazany pogotowiu ratunkowemu. Wychłodzony mężczyzna trafił do szpitala lecz jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

a