wtorek, maj 17, 2022
Follow Us
poniedziałek, 12 grudzień 2016 15:44

Kradzież rozbójnicza i rozbój

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Kradzież rozbójnicza i rozbój fot. Komenda Stołeczna Policji

Kryminalni z Pragi Północ ustalili, kim jest prawdopodobny sprawca dwóch przestępstw rozbójniczych. 25-letni Damian G. wpadł w ręce funkcjonariuszy operacyjnych i usłyszał dwa zarzuty, kradzieży rozbójniczej i rozboju. W prokuraturze zastosowano policyjny dozór wobec podejrzanego.

Kryminalni po przeanalizowaniu spraw, które w ostatnim czasie wpłynęły do komendy, a dotyczyły przestępstw rozbójniczych wywnioskowali, że co najmniej dwie z nich łączy ten sam sprawca.

W pierwszym przypadku mężczyzna dokonał kradzieży narzędzi samochodowych w markecie, a kiedy zainterweniowała pracownica ochrony, została przez sprawcę pobita. W kolejnej sprawie 16-latek idący chodnikiem został zaatakowany przez mężczyznę, który grożąc uszkodzeniem ciała żądał pieniędzy i ukradł 100 złotych.

Policjanci operacyjni na podstawie przeprowadzonych sprawdzeń i ustaleń dotarli do podejrzewanego 25-letniego Damiana G. Mężczyzna został zatrzymany. Pokrzywdzeni rozpoznali w nim sprawcę kradzieży rozbójniczej i rozboju.

W prokuraturze, na podstawie zgromadzonego przez dochodzeniowców materiału dowodowego, usłyszał 2 zarzuty i został objęty policyjnym dozorem.

a