sobota, lipiec 02, 2022
Follow Us
czwartek, 17 listopad 2016 15:33

Podejrzany o rozbój ujęty przez mieszkańców

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Podejrzany o rozbój ujęty przez mieszkańców fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci z Wawra interweniowali wobec ujętego przez mieszkańców sprawcy rozboju. Funkcjonariusze zatrzymali 30-letniego obywatela Ukrainy, który zgodnie z zeznaniem pokrzywdzonej, zaatakował ją po wyjściu z autobusu. Mężczyzna dusił ją i uderzał po twarzy, po czym wyrwał torebkę. Rodzina kobiety podjęła pościg i ujęła mężczyznę.

W godzinach wieczornych policjanci z komisariatu w Wawrze otrzymali zgłoszenie o ujęciu przez mieszkańców podejrzanego o rozbój.

Funkcjonariusze natychmiast pojawili się na miejscu i zatrzymali wskazanego 30-letniego obywatela Ukrainy. Mundurowi ustalili przebieg zdarzenia. Z relacji pokrzywdzonej i świadków wynikało, że kobieta wysiadła z autobusu, szła w kierunku domu i rozmawiała przez telefon z matką. W pewnym momencie z tyłu zaskoczył ją mężczyzna, który od razu zaczął ją bardzo mocno dusić i uderzać po twarzy. Wszystko działo się przed bramą domu kobiety. Usłyszeli to mieszkańcy i trzej mężczyźni, którzy byli w środku. Natychmiast podjęli pościg za sprawcą, który ukradł kobiecie torebkę. Wszystkie rzeczy zostały odzyskane, a podejrzany trafił do celi.

Śledczy z komisariatu przy ulicy Mrówczej zgromadzili materiał dowodowy i w prokuraturze 30-latek usłyszał zarzut dokonania rozboju. Sąd rozpatrzy wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec podejrzanego.

a