czwartek, kwiecień 18, 2024
Follow Us
czwartek, 13 październik 2016 11:43

Wywieźli do lasu i pobili

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Wywieźli do lasu i pobili fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci z komisariatu na Bemowie ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Z ustaleń wynika, że sprawcy wspólnie spożywali alkohol w mieszkaniu następnie, pod pretekstem zaciągnęli pokrzywdzonego do lasu i tam zaatakowali go kopiąc i zadając ciosy po całym ciele, po czym zabrali mu pieniądze w kwocie 70 złotych i uciekli.

Zdarzenie swój początek wzięło od spotkania trzech znajomych i wspólnego spożywania alkoholu w mieszkaniu na terenie Bemowa. W pewnej chwili dwóch mężczyzn wiedząc, że ich kolega ma problemy rodzinne, zaproponowało, że mogą go umówić ze znajomym, który może mu pomóc. Wszyscy udali się na spotkanie, do którego miało dojść w pobliżu lasu na terenie Bielan. Tam obaj rzucili się na niego, kopali go i bili po całym ciele, po czym zabrali pieniądze w wysokości 70 złotych i uciekli.

Pokrzywdzony zaalarmował o całym zdarzeniu Policję. Bemowscy mundurowi szybko ustalili, gdzie napastnicy mogli się udać. W mieszkaniu zastali 31-letniego Michała Z. i 34-letniego Jacka P.

Obaj napastnicy zostali zatrzymani i doprowadzeni do komisariatu. Następnie trafili do policyjnej celi. Policjanci ustalili, że mężczyźni byli już notowani za różne przestępstwa. Śledczy z Bemowa zgromadzili materiał dowodowy, który wraz z podejrzanymi trafił do prokuratury. Tam obaj usłyszeli zarzut dotyczący rozboju. Decyzją sądu Michał Z. i Jacek P. trafili do aresztu na 3 miesiące. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

a