piątek, lipiec 19, 2024
Follow Us
poniedziałek, 10 październik 2016 12:15

Kryminalni zlikwidowali profesjonalną hodowlę

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Kryminalni zlikwidowali profesjonalną hodowlę fot. Komenda Stołeczna Policji

Zatrzymaniem dwóch mężczyzn zakończyły się czynności operacyjne prowadzone przez bielańskich kryminalnych. Funkcjonariusze zabezpieczyli w domu jednorodzinnym w podwarszawskiej miejscowości 47 sztuk krzewów marihuany w różnej fazie wzrostu i prawie 300 suszących się już krzewów. W piwnicy należącej do jednego z mężczyzn zabezpieczono jeszcze ponad 70 gramów marihuany, prawie 30 gramów amfetaminy i wagę elektroniczną.

Bielańscy kryminalni od dłuższego czasu prowadzili działania operacyjne w stosunku do osób związanych ze środowiskiem narkotykowym. Z podsiadanych przez nich informacji wynikało, że jeden z mężczyzn prowadzi uprawę marihuany, a drugi rozprowadza ją na terenie Bielan. Policjanci postanowili to sprawdzić. Rano kryminalni udali się pod dwa adresy. W domu jednorodzinnym w podwarszawskiej miejscowości zabezpieczyli w dwóch pokojach profesjonalne hodowle krzewów indyjskich. Oprócz krzewów będących w różnej fazie wzrostu, znaleźli również prawie 300 krzewów suszących się na sznurku.

W tym samym czasie policjanci przeszukali piwnicę w bloku na warszawskich Bielanach. Tam znajdowały się worki foliowe z zawartością suszu roślinnego o łącznej wadze około 70 gramów, prawie 30 gramów amfetaminy oraz waga elektroniczna. Kryminalni zabezpieczyli również ponad 30 000 złotych

33-letni Robert M. oraz 37-letni Piotr M. zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Prokurator przedstawił 33-latkowi zarzuty za uprawę, zaś 37-latkowi za uprawę oraz za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Wobec obu mężczyzn sąd zastosował 3-miesięczny areszt.

a