wtorek, maj 17, 2022
Follow Us
czwartek, 06 październik 2016 13:20

Napadli i okradli przypadkowego przechodnia

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Napadli i okradli przypadkowego przechodnia fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci z warszawskiego Śródmieścia odzyskali ukradziony telefon i pieniądze oraz zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Pokrzywdzony został przewrócony na ziemię, dotkliwie pobity, a następnie okradziony.

Około godziny 3:00 policjanci zostali powiadomieni o przestępstwie, do którego doszło w pobliżu Pałacu Kultury i Nauki. Z relacji napadniętego 27-latka wynikało, że kiedy szedł chodnikiem, podeszło do niego kilku mężczyzn, którzy zażądali od niego pieniędzy.

Pokrzywdzony zaczął uciekać - napastnicy dogonili go, przewrócili na ziemię, a następnie kopali go i uderzali pięściami po całym ciele. Mężczyźni zabrali 27-latkowi telefon, 40 złotych oraz klucze do mieszkania i uciekli.

Pod wskazany adres natychmiast udali się funkcjonariusze ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego. Po kilkunastu minutach na jednej z ulic w okolicy miejsca, gdzie doszło do przestępstwa policjanci zatrzymali jednego z podejrzanych 20-letniego Sebastiana M. Drugi z podejrzanych, Piotr C., w efekcie prowadzonych działań operacyjnych został zatrzymany następnego dnia po zdarzeniu.

W toku prowadzonego przez śródmiejską prokuraturę śledztwa, obaj zatrzymani usłyszeli już zarzut rozboju, za co kodeks karny przewiduje do 12 lat pozbawienia wolności.

a