poniedziałek, maj 16, 2022
Follow Us
poniedziałek, 03 październik 2016 11:58

Amfetamina zamiast proszku do prania

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Amfetamina zamiast proszku do prania fot. Komenda Stołeczna Policji

Przejęta znaczna ilość narkotyków oraz zatrzymany 40-letni mężczyzna to kolejny wynik stołecznych policjantów z wydziału do walki z przestępczością narkotykową. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 3 kilogramy amfetaminy oraz płyn, który trafił do badań.

Policjanci ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością narkotykową uzyskali informację, że 40-letni mieszkaniec województwa pomorskiego może przewozić większą ilość narkotyków. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że mężczyzna porusza się volkswagenem i niewykluczone, że będzie próbował dostarczyć amfetaminę do Elbląga.

Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami CBŚP z Warszawy na drodze krajowej nr 7 zatrzymali do kontroli taki pojazd. Za kierownicą volkswagena siedział Przemysław Z. Policjanci dokładnie sprawdzili samochód. Na tylnej kanapie leżała torba z owiniętym w folię pakunkiem oraz butelka z nieznaną substancją. Kolejne paczki funkcjonariusze odkryli w pudełku po proszku do prania. Wszystko wskazywało na to, że biały proszek, który się tam znajdował to amfetamina.

Przemysław Z. został zatrzymany przez policjantów i przewieziony do stołecznej komendy. Zabezpieczone substancje trafiły do badań laboratoryjnych. Okazało się, że jest to ponad 3 kilogramy amfetaminy. Po zebraniu stosownego materiału w tej sprawie 40-latek został doprowadzony do prokuratury w Mławie, gdzie usłyszał zarzut. Mężczyzna jest podejrzany o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany przez sąd. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat więzienia.

a