wtorek, czerwiec 18, 2024
Follow Us
czwartek, 29 wrzesień 2016 12:01

Groźba z tasakiem w ręku

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Groźba z tasakiem w ręku fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci z Targówka zatrzymali Adama M. Mężczyzna poprosił o przysługę znajomego, gdy ten odmówił, 38-latek tasakiem zagroził mu pozbawieniem życia, a następnie groźbę skierował w stosunku do interweniujących policjantów. Mieszkaniec Warszawy trafił do komendy przy ulicy Jagiellońskiej. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Mundurowi z Targówka po otrzymaniu zgłoszenia o pobiciu mężczyzny natychmiast udali się na miejsce. Przy ul. Suwalskiej oczekiwał na nich zgłaszający, który poinformował, że został zaatakowany przez znanego z widzenia mężczyznę tuż po tym, jak odmówił spełnienia jego prośby. Napastnik dodatkowo zagroził pokrzywdzonemu tasakiem pozbawieniem życia. Mężczyzna natychmiast zaalarmował Policję.

Funkcjonariusze w niedalekiej odległości od miejsca zdarzenia zobaczyli agresywnego mężczyznę. Na widok mundurowych nietrzeźwy 38-latek zaczął im grozić. Już po chwili został obezwładniony, a niebezpieczne narzędzie zabezpieczone. Adam M. został zatrzymany i przewieziony do komendy przy ulicy Jagiellońskiej. Pokrzywdzony złożył zawiadomienie na Policję.

Po badaniu stanu trzeźwości okazało się, że 38-latek miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Mężczyzna odpowie za kierowanie gróźb karalnych pod adresem zgłaszającego, jak również interweniujących policjantów. Adam M. przyznał się do zarzucanych mu czynów. Za przestępstwo, którego się dopuścił, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

a