niedziela, maj 22, 2022
Follow Us
piątek, 16 wrzesień 2016 14:50

Policjanci przechwycili u 69-latki ponad 20 kg tytoniu

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Policjanci przechwycili u 69-latki ponad 20 kg tytoniu fot. Komenda Stołeczna Policji

Ponad 20 kg tytoniu zabezpieczyli policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z wolskiej komendy podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami służby celnej. Tytoń został przechwycony przez funkcjonariuszy w chwili, kiedy miał dotrzeć do 69-latki.

W trakcie przeszukania mieszkania kobiety policjanci znaleźli jeszcze ponad 2 kg tytoniu oraz maszynki do wyrobu papierosów. Janina B. został zatrzymana. 69-latka już usłyszała zarzuty dotyczące wytwarzania i przechowywania wyrobów tytoniowych.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z wolskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami służby celnej ustalili, że do mieszkanki Woli ma dotrzeć paczka dostarczona przez kuriera, wewnątrz której ma być około 20 kg tytoniu. W podwarszawskiej miejscowości paczka została przejęte przez funkcjonariuszy służby celnej, w tym czasie trwało prowadzone przez policjantów z Woli przeszukanie lokalu zajmowanego przez 69-letnią Janinę B. Kobieta została zatrzymana na gorącym uczynku, kiedy wyrabiała papierosy, które następnie miały zostać sprzedane. Policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 20 kg tytoniu, maszynki do wyrobu tytoniu oraz pieniądze w wysokości 1200 złotych na poczet przyszłych kar.

Janika B. została zatrzymana. Po zebraniu materiału dowodowego podejrzana usłyszała zarzuty dotyczące wytwarzania i przechowywania wyrobów tytoniowych. Straty poniesione przez Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego sięgają ponad 17.000 złotych.

a