sobota, maj 25, 2024
Follow Us
środa, 03 sierpień 2016 13:44

Policjanci zabezpieczyli pół kilograma marihuany

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Policjanci zabezpieczyli pół kilograma marihuany fot. freeimages.com

Policjanci z patrolówki zatrzymali do kontroli samochód. Kiedy tylko uchyliły się drzwi auta funkcjonariusze od razu wyczuli bardzo silną woń, charakterystyczną dla marihuany. Mundurowi znaleźli dwa pakiety suszu o łącznej wadze 509 gramów. Właścicielem narkotyków okazał się pasażer, który twierdził, że paczki znalazł w lesie.

30-letni Mariusz J. był też poszukiwany w celu doprowadzenia do aresztu śledczego. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających i został objęty policyjnym dozorem.

Późnym wieczorem policjanci z patrolówki zatrzymali do kontroli volkswagena. Zauważyli auto i dwóch dziwnie zachowujących się mężczyzn na stacji paliw.

Kiedy tylko mundurowi zbliżyli się do samochodu, a drzwi się uchyliły od razu wyczuli wyjątkowo silną woń charakterystyczną dla marihuany. Mężczyźni z volkswagena twierdzili, że nie mają niczego prawem zabronionego. Bardzo szybko okazało się jednak, że jest inaczej. Pod fotelem pasażera policjanci znaleźli dwie paczki, w których był susz roślinny. 30-letni Mariusz J. od razu przyznał, że pakiety należą do niego, a znalazł je po prostu w kompleksie leśnym. Mężczyzna był poszukiwany w celu doprowadzenia do aresztu śledczego, gdzie ma do odbycia karę kilkunastu dni pozbawienia wolności.

Patrolowcy zatrzymali obu mężczyzn, a narkotyki zabezpieczyli. Test przeprowadzony przez techników potwierdził, że jest to marihuana o wadze ponad pół kilograma.

W wydziale do walki z przestępczością samochodową i narkotykową śledczy skompletowali materiał dowodowy i doprowadzili 30-letniego Mariusza J. do prokuratury. Usłyszał on zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających i został objęty policyjnym dozorem.

a