piątek, czerwiec 02, 2023
Follow Us

Nawrocki

wtorek, 26 lipiec 2016 08:38

Zatrzymany sprawca kradzieży paliwa

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zatrzymany sprawca kradzieży paliwa fot. freeimages.com

Policjanci z Celestynowa zatrzymali 34-latka podejrzewanego o dokonanie kradzieży paliwa oraz kradzieży z włamaniem do przenośnego zbiornika paliwa. Mieszkaniec gminy Celestynów usłyszał już dwa zarzuty. Przyznał się do popełnienia tych czynów i poddał dobrowolnie karze.

W lipcu tego roku właściciel firmy budowlanej, mającej siedzibę na terenie gminy Celestynów, złożył zawiadomienie o kradzieży 1100 litrów paliwa o wartości 3800 złotych oraz o kradzieży z włamaniem do przenośnego zbiornika z paliwem. Złodziej prawdopodobnie w czerwcu skradł 1100 litrów paliwa, a w lipcu pokonał zabezpieczenia zbiornika i skradł 300 litrów oleju napędowego o wartości 1300zł.

Funkcjonariusze z celestynowskiego posterunku w wyniku pracy operacyjnej, zaledwie w kilka dni po zawiadomieniu pokrzywdzonego, ustalili prawdopodobnego sprawcę tych przestępstw. 34-letni mieszkaniec gminy Celestynów podczas zatrzymania był bardzo zdziwiony i zaskoczony interwencją policjantów.

Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Dochodzeniowcy zgromadzili materiał dowody, który pozwolił na przedstawienie 34-latkowi dwóch zarzutów: kradzieży i kradzieży z włamaniem. Mieszkaniec gminy Celestynów przyznał się do winy i poddał dobrowolnie karze.

Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

a