sobota, maj 18, 2024
Follow Us
poniedziałek, 25 lipiec 2016 12:45

Ukradł i sprzedał biżuterię jubilerowi

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ukradł i sprzedał biżuterię jubilerowi fot. Komenda Stołeczna Policji

Śródmiejscy policjanci odzyskali biżuterię i zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzież i paserstwo. 35-letni Piotr M. wykorzystał nieuwagę obsługi sklepu i ukradł obrączkę oraz pierścionek. Część „fantów" trafiła później do 54-letniego Bogdana Z. Policjanci odzyskali skradzione przedmioty.

35-latek odpowie teraz za kradzież, a Bogdan Z. za paserstwo. Obu mężczyznom za te przestępstwa grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w jednym ze sklepów przy ulicy Poznańskiej. Piotr M. wykorzystał nieuwagę personelu i ukradł srebrną obrączkę oraz złoty pierścionek. Wartość zrabowanych przedmiotów ich właściciel wycenił na blisko 1500 złotych.

Kiedy sprawa została zgłoszona, zatrzymaniem sprawcy tego przestępstwa i odzyskaniem biżuterii zajęli się policjanci ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego. Kryminalni namierzyli 35-latka w Siedlcach i tam też został zatrzymany. Policjanci znaleźli przy Piotrze M. skradzioną w sklepie srebrną obrączkę.

Pozostało jeszcze do ustalenia, co stało się z pierścionkiem. Jak ustalili policjanci, zaraz po zdarzeniu 35-latek odsprzedał „fant" za 120 złotych przypadkowemu jubilerowi w Warszawie. Kryminalni prosto z Siedlec pojechali wiec do stolicy, gdzie zatrzymali zaskoczonego ich widokiem Bogdana Z. Funkcjonariusze odzyskali także sprzedany 54-latkowi pierścionek pochodzący z przestępstwa. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty, do których się przyznali.

a