piątek, czerwiec 02, 2023
Follow Us

Nawrocki

piątek, 22 lipiec 2016 09:55

16 zarzutów paserstwa

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
16 zarzutów paserstwa fot. Komenda Stołeczna Policji

Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z wolskiej komendy ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o paserstwa. 39-letni Rafał G. usłyszał łącznie 16 zarzutów. Wstępnie stwierdzono, że na konto bankowe należące do podejrzanego wpłynęły pieniądze pochodzące z przestępstwa w łącznej kwocie ponad 36.000 złotych.

Po usłyszeniu zarzutów podejrzany przyznał się do zarzucanych czynów. Teraz może grozić mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z wolskiej komendy pracowali nad zdarzeniami dotyczącymi sprzedaży za pośrednictwem portali internetowych sprzętu elektroniczno-budowalnego. Z analizy materiałów wynika, że oferowany do sprzedaży sprzęt po wpłaceniu pieniędzy przez pokrzywdzonych, nie trafiał w ich ręce. W taki sposób zostali narażeni na łączne straty wynoszące ponad 36.000 złotych. Po analizie materiałów funkcjonariusze dotarli do właściciela konta bankowego, na które wpływały pieniądze pochodzące z przestępstwa.

Rafał G. został zatrzymany. Mężczyzna usłyszał łącznie 16 zarzutów paserstwa. Po usłyszeniu zarzutów podejrzany przyznał się do zarzucanego czynu. Sprawa ma charakter rozwojowy.

a