piątek, lipiec 19, 2024
Follow Us
poniedziałek, 18 lipiec 2016 13:21

Areszt dla wielokrotnego włamywacza

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Areszt dla wielokrotnego włamywacza fot. Komenda Stołeczna Policji

Otwoccy kryminalni zatrzymali 34-letniego mężczyznę podejrzewanego o dokonanie ośmiu przestępstw przeciwko mieniu. Mieszkaniec Otwocka usłyszał już zarzuty. Prokurator wnioskował o zastosowanie wobec zatrzymanego tymczasowego aresztu. Sąd przychylił się do decyzji prokuratora. Najbliższe trzy miesiące 34-latek spędzi w jednym z warszawskich aresztów.

Kryminalni z otwockiej komendy od dawna zajmowali się sprawami włamań, do których dochodziło na terenie powiatu. W wyniku prowadzonej pracy operacyjnej, wytypowali mężczyznę podejrzewanego o dokonywanie tego typu przestępstw. 34-latek w chwili zatrzymania posiadał m.in. dwa łomy, dwa laptopy, papierosy, słodycze oraz pieniądze w kwocie 870 złotych. Jeden z laptopów okazał się poszukiwany. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Pieniądze zabezpieczono na poczet przyszłych roszczeń.

Dochodzeniowcy skrupulatnie zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie mieszkańcowi Otwocka 8 zarzutów: kradzieży, rozboju, czterech zarzutów kradzieży z włamaniem oraz dwóch usiłowań kradzieży z włamaniem. Sąd zastosował wobec 34-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Za rozbój kodeks karny przewiduje 12 lat pozbawienia wolności.

a