środa, czerwiec 12, 2024
Follow Us
piątek, 15 lipiec 2016 12:58

5 zatrzymanych, zabezpieczono amunicję, atrapy broni i haszysz

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
5 zatrzymanych, zabezpieczono amunicję, atrapy broni i haszysz fot. Komenda Stołeczna Policji

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego w Piasecznie podczas wczorajszych działań zatrzymali łącznie 5 osób. Sprawa ma związek z rozbojem, do którego doszło przed kilkoma tygodniami w Magdalence. Podczas przeszukania mundurowi zabezpieczyli między innymi amunicję, atrapy broni i haszysz.

W połowie kwietnia tego roku w Magdalence doszło do rozboju. Z zebranych przez piaseczyńskich kryminalnych informacji wynikało, że zamaskowani sprawcy siłą wtargnęli do jednego z domów, skrępowali właścicieli i zażądali wydania pieniędzy.

Mimo upływu czasu, policjanci z wydziału kryminalnego wpadli na trop i wczoraj po południu weszli na teren posesji znajdującej się na terenie gminy Prażmów. Podczas przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli tu między innymi 49 sztuki ostrej amunicji, atrapy broni i granaty bojowe.

Ujawniono również niemal 9 gramów poporcjowanego haszyszu. Policjanci w tej sprawie zatrzymali łącznie 5 osób w wieku od 17 do 59 lat, w tym dwie kobiety. Sprawa ma charakter rozwojowy i jest prowadzona pod nadzorem prokuratury rejonowej w Piasecznie.

a