niedziela, maj 22, 2022
Follow Us
wtorek, 12 lipiec 2016 10:52

Areszt dla podejrzanych o dokonanie rozboju

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Areszt dla podejrzanych o dokonanie rozboju fot. Komenda Stołeczna Policji

Mundurowi z Komisariatu Policji w Górze Kalwarii, zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o brutalne pobicie 37- letniego mężczyzny. Sprawcy ukradli pokrzywdzonemu pieniądze i telefon. Zostali zatrzymani już po kilkunastu minutach od zdarzenia.

W Górze Kalwarii doszło do napaści na 37-letniego mężczyznę. Z zebranych przez policjantów informacji wynika, że do pokrzywdzonego podbiegło dwóch mężczyzn, z których jeden wykręcił mu ręce, a drugi zaczął go kopać po całym ciele. Leżący już na ziemi mężczyzna został następnie okradziony z posiadanych przy sobie pieniędzy i telefonu komórkowego.

Oficer dyżurny z komisariatu policji w Górze Kalwarii, natychmiast po tym jak otrzymał tę informację wysłał w rejon zdarzenia policyjną załogę. Kilkanaście minut później w ręce mundurowych wpadli dwaj podejrzewani o dokonanie tego rozboju. Okazali się nimi 33-letni mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego oraz 35-letni mieszkaniec Góry Kalwarii.

Funkcjonariusze odzyskali również skradziony telefon, który tuż przed zatrzymaniem odrzucił jeden z mężczyzn.

Prokurator przychylił się do złożonego przez policję wniosku i zwrócił się do sądu o zastosowanie wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Decyzją sądu obaj mężczyźni zostali doprowadzeni do jednego z warszawskich aresztów. Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 12.

Niemal w tym samym czasie, gdy patrolowcy zatrzymali obu mężczyzn, dzielnicowi z Góry Kalwarii zatrzymali 64-letniego mężczynę poszukiwanego do odbycia sześciomiesięcznego wyroku za przestępstwa związane z dokonywaniem oszustw. Również on trafił do zakładu karnego.

a