wtorek, maj 17, 2022
Follow Us
poniedziałek, 11 lipiec 2016 13:54

Policjanci sprowadzili konia z trasy S7

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Policjanci sprowadzili konia z trasy S7 fot. Komenda Stołeczna Policji

W niecodziennej sytuacji interweniowali policjanci z wydziału kryminalnego na Targówku, którzy na trasie S7 w kierunku Warszawy zauważyli galopującego pasem ruchu konia. Dzięki wysiłkom mundurowych zwierzę udało się skierować z drogi na pobocze i przekazać jego właścicielowi.

Jak ustalili mundurowi, zwierzę zbiegło ze znajdującego się nieopodal gospodarstwa rolnego. Teraz właściciel konia odpowie za popełnione wykroczenie. Grozi mu grzywna lub kara nagany.

Do tej niecodziennej interwencji doszło w piątek, około 4.00 rano. Policjanci z wydziału kryminalnego na Targówku, jadąc trasą S7 w kierunku Warszawy, na wysokości miejscowości Łomna Las zauważyli konia galopującego pasem ruchu. Zwierzę biegło w kierunku przeciwnym do jadących pojazdów. Ze względu na to, że stwarzało realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, policjanci postanowili interweniować.

Wspólnymi wysiłkami operacyjni sprowadzili spłoszone zwierzę na pobocze oraz uniemożliwili mu ucieczkę. O całym zdarzeniu poinformowano miejscową Policję, która ustaliła właściciela konia. Jak się okazało, zwierzę zbiegło ze znajdującego się nieopodal gospodarstwa rolnego.

a