piątek, lipiec 19, 2024
Follow Us
piątek, 24 czerwiec 2016 10:58

Potrącił i próbował przejechać policjanta

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Potrącił i próbował przejechać policjanta fot. freeimages.com

Zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej i czynnej napaści na funkcjonariusza usłyszał 30-latek. Mężczyzna, poruszając się osobowym mitsubishi, próbował uniknąć kontroli drogowej. Gdy już zatrzymał pojazd, potracił interweniującego policjanta i odjechał z miejsca kontroli.

Podczas ponownej próby zatrzymania i kontroli pojazdu, skierował pojazd wprost w kierunku policjanta, chcąc na niego najechać. Marcin B. został zatrzymany kilka dni po zdarzeniu. Już został przesłuchany i decyzją prokuratora rejonowego w Wołominie został objęty policyjnym dozorem. Usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej i czynnej napaści na funkcjonariusza Policji. Grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

16 czerwca br. kilka minut przez 22:00 policjanci prewencji z komisariatu w Kobyłce zauważyli osobowe mitsubishi, którego kierujący popełnił wykroczenie w ruchu drogowym. Funkcjonariusze, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych w radiowozie, nakazali kierowcy zatrzymanie pojazdu. Ten nie reagował na polecenia i podjął próbę ucieczki. Po chwili zatrzymał jednak pojazd na poboczu. Policjanci postanowili wówczas sprawdzić kierowcę i auto. Gdy jeden z funkcjonariuszy podszedł do pojazdu od strony kierującego i nakazał mu przygotowanie dokumentów i wyłączenie silnika, ten gwałtownie ruszył, potrącając policjanta lusterkiem i szybko odjechał.

Funkcjonariusze szybko ruszyli za odjeżdżającym mitsubishi. Po kilku minutowym pościgu pojazd ponownie się zatrzymał, gdy policjanci ponownie wysiedli z radiowozu i udali się w kierunku samochodu, który gonili, jego kierowca włączył wsteczny bieg i skierował pojazd wprost na jednego z policjantów. Ten odskoczył, dzięki czemu uniknął ponownego potrącenia. Kierowca mitsubishi ruszył następnie do przodu, podejmując próbę ucieczki. Policjant użył broni służbowej, oddając kilka strzałów w kierunku uciekającego pojazdu. Kierowca nie zatrzymał jednak pojazdu i odjechał.

Porzucone mitsubishi policjanci ujawnili kilka minut później na jednym z parkingów. Pojazd został zabezpieczony. Zebrany materiał dowody wskazywał, że samochodem kierował znany funkcjonariuszom 30-latek. Ten kilka dni później został zatrzymany.

a