poniedziałek, maj 16, 2022
Follow Us
środa, 15 czerwiec 2016 13:02

19 zarzutów dla 14-latki

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
19 zarzutów dla 14-latki fot. freeimages.com

Policjanci z referatu nieletnich i patologii najpierw przyjęli zawiadomienie od matki nastolatki, a potem dokładnie sprawdzili wskazane przez pokrzywdzoną okoliczności i zatrzymali nieletnią. Zgromadzony przez funkcjonariuszy obszerny materiał dowodowy dał podstawy do przedstawienia 14-latce 19 zarzutów.

Teraz sprawą kradzieży z włamaniem kradzieży, rozboju, przywłaszczenia i uszkodzenia ciała zajmie się sąd rodzinny i nieletnich

Do policjantów zajmujących się przestępczością nieletnich zgłosiła się matka 14-latki, która poinformowała funkcjonariuszy o trudnej sytuacji dotyczącej córki. Z relacji kobiety wynikało, że nastolatka od blisko roku dopuszcza się regularnie przestępstw na szkodę jej i jej drugiej córki. Najczęściej były to kradzieże z włamaniem, których dokonywała na terenie domu z zamkniętych pomieszczeń oraz kradzieże. Suma strat sięgnęła już kilkudziesięciu tysięcy złotych. Łupem córki padły między innymi, pieniądze, biżuteria, odzież, kosmetyki. Zdarzyło się też że doszło do rozboju na siostrze dziewczyny, którą uderzyła, przewróciła na ziemię, wyrwała jej kępę włosów i ukradła telefon. Podniosła również rękę na matkę. 14-latka przywłaszczyła też legitymację innej nastolatki.

Kiedy policjanci przeprowadzili wszystkie ustalenia i sprawdzenia, przesłuchali odpowiednie osoby okazało się, że od sierpnia ubiegłego roku do chwili obecnej 14-laka najprawdopodobniej popełniła 19 przestępstw.

Funkcjonariusze zatrzymali nieletnią i na postawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili jej 14 zarzutów kradzieży z włamaniem, 2 kradzieży, rozboju, przywłaszczenia i uszkodzenia ciała matki.

Teraz sprawa trafi do sądu rodzinnego i nieletnich.

a