sobota, maj 18, 2024
Follow Us
czwartek, 09 czerwiec 2016 14:09

Ukradł ul z pszczołami

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ukradł ul z pszczołami fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci z Wawra zatrzymali 55-letniego Andrzeja R. podejrzewanego o kradzież. Łupem mężczyzny padł ul z pszczołami. Sprawca nie chciał przyznać się do kradzieży. Zanim pojawili się funkcjonariusze, mężczyzna przemalował ul z niebieskiego na brązowy - niestety farba była zbyt świeża, nie pokryła koloru ani charakterystycznego znaku na bocznej ścianie. Policjanci zabezpieczyli ul, a mężczyźnie przedstawili zarzut.

Do komisariatu w Wawrze zgłosił się pokrzywdzony, któremu skradziono ul z pszczołami. W przeciągu kilku dni, na postawie uzyskiwanych i kolejno sprawdzanych informacji pochodzących między innymi od świadków, którzy widzieli odjeżdżający sprzed posesji samochód, dotarli do podejrzewanego. Okazał się nim mężczyzna, który sam zajmował się hodowla pszczół i posiadał na dwóch działkach ule. Kiedy policjanci pojawili się na miejscu i zaczęli rozmawiać z wytypowanym mężczyzną, ten przekonywał ich, że nie ukradł ula, ale faktycznie był w okolicy skąd ten zginął.

Policjanci postanowili jednak wszystko dokładnie sprawdzić. Wiedzieli, że ul pokrzywdzonego miał kolor niebieski i charakterystyczny znak na jednej ze ścian. U podejrzewanego wszystkie ule były w odcieniach brązu. Funkcjonariusze znaleźli jednak jeden przemalowany, na którym było widać ślady świeżej brązowej i przebijającej miejscami niebieskiej farby. Mężczyźnie nie udało się także skutecznie zamalować charakterystycznego znaku. Mężczyzna nie umiał jednak wyjaśnić, co stało się z pszczołami. Ul został zabezpieczony, a mężczyzna zatrzymany.

55-latek usłyszał zarzut kradzieży, dobrowolnie poddał się karze.

a