wtorek, lipiec 23, 2024
Follow Us
wtorek, 24 maj 2016 14:56

Aresztowany za zabójstwo

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Aresztowany za zabójstwo fot. Komenda Stołeczna Policji

Zarzut zabójstwa usłyszał 20-letni Damian K. Mężczyzna podejrzewany jest o zadanie kilku ciosów nożem 28-latkowi, z którym kilka minut wcześniej się pokłócił. Poszkodowany 28-latek w wyniku odniesionych obrażeń ciała zmarł. W sprawie zostało natychmiast wszczęte śledztwo.

W nocy z 20 na 21 maja, na numer alarmowy zatelefonowała osoba z informacją, że w jednym z podwórzy przy ul. Brzeskiej w Warszawie doszło do awantury. Pod wskazany adres natychmiast wysłano policyjną załogę i pogotowie ratunkowe. Na miejscu funkcjonariusze zastali dwóch rannych mężczyzn, u których na ciele ujawniono liczne rany kłute. Obaj zostali przewiezieni do szpitala. 28-latek mimo podjętej reanimacji zmarł. Jak ustalili policjanci, życiu drugiego rannego mężczyzny nie zagraża już niebezpieczeństwo. O zdarzeniu powiadomiono prokuratora rejonowego. Do pracy natychmiast przystąpiła grupa dochodzeniowo-śledcza, która zabezpieczyła miejsce zdarzenia oraz dokonała jego szczegółowych oględzin.

W tym samym czasie policjanci ustalali osoby, które mogły mieć związek z przestępstwem, przesłuchiwali świadków i weryfikowali spływające na bieżąco informacje. Z zebranych danych wynikało, że bezpośredni udział z tym zdarzeniem mógł mieć 20-letni Damian K. Mężczyzna został zatrzymany w swoim mieszkaniu. W toku dalszych czynności, policjanci zabezpieczyli nóż, którym mężczyzna prawdopodobnie dokonał tej zbrodni. 20-latka przewieziono do komendy przy Jagiellońskiej. Badanie alkomatem wykazało u niego prawie 1,3 promila alkoholu.

W sprawie zostało natychmiast wszczęte śledztwo. Damian K. został doprowadzony do prokuratury rejonowej, gdzie usłyszał zarzut dokonania zabójstwa. Sąd zdecydował już o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy. 20 -latek za kratami będzie oczekiwał na dalsze postanowienia sądu. Grozi mu nawet dożywocie.

a