sobota, maj 18, 2024
Follow Us
środa, 20 kwiecień 2016 14:13

Usiłował ukraść samochód

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Usiłował ukraść samochód fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci z warszawskiej dochodzeniówki przedstawili Michałowi A. zarzuty za usiłowanie kradzieży z włamaniem samochodu. 27-latek zdążył zdjąć obudowę kierownicy i przeciąć kable, ale został zauważony przez właściciela samochodu. Mężczyzna został zatrzymany przez bielańskich policjantów. Teraz 27-latek będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

Do włamania do samochodu doszło tuż przez północą, na parkingu przy ulicy Przybyszewskiego. Michał A. wraz z koleżanką wyszedł z imprezy. Jak wynika z ustaleń policjantów w pewnym momencie postanowił ukraść samochód marki ford. Mężczyzna zdążył zdjąć obudowę kierownicy i obcążkami przeciąć kable. Gdy siedział za kierownicą został zauważony z okna, przez właściciela samochodu i jeszcze innego świadka. Właściciel wezwał policję i zbiegł na dół do swojego samochodu.

Funkcjonariusze z Bielan już po kilku minutach byli na miejscu. Policjanci zatrzymali Michała A. i osadzili w policyjnej celi. Mężczyzna przy sobie posiadał obcążki do paznokci, którymi przeciął kable. Spowodował straty sięgające 2500 złotych. 27-latek miał w organizmie prawie 2 promile. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty za usiłowanie kradzieży z włamaniem pojazdu w warunkach powrotu do przestępstwa. Teraz grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

a