sobota, maj 18, 2024
Follow Us
wtorek, 12 kwiecień 2016 14:08

Utrudniał lądowanie samolotów

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Utrudniał lądowanie samolotów fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci z Bemowa zatrzymali mężczyznę, który poruszał się wiatrakowcem i naruszył bez zezwolenia przestrzeń powietrzną kontrolowaną przez lotnisko. Takim zachowaniem 33-latek wstrzymał lądowania na lotnisku na kilka minut. Obywatel Kolumbii już usłyszał zarzut w tej sprawie.

Po 13.00 policjanci z komisariatu Policji na Bemowie otrzymali informację, że około 100 metrów nad ziemią porusza się wiatrakowiec. Okazało się, że z pilotem nie było kontaktu radiowego i w związku z tym zostały wstrzymane lądowania statków powietrznych na lotnisku. Na miejscu, po ustaleniu okoliczności zdarzenia, wiatrakowiec został sprowadzony na ziemię przez śmigłowiec.

33-letni obywatel Kolumbii został zatrzymany do wyjaśnienia sprawy. Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu z Woli zebrali materiał dowodowy w tej sprawie i ustalili okoliczności zdarzenia.

Mężczyzna usłyszał zarzut nieumyślnego naruszenia bez zezwolenia przestrzeni kontrolowanej przez lotnisko, czym naruszył przepisy dotyczące ruchu lotniczego obowiązujące w obszarze, w którym lot się odbywał.

Zgodnie z Ustawą Prawo Lotnicze za to przestępstwo grozi kara do roku pozbawienia wolności.

a