sobota, maj 18, 2024
Follow Us
czwartek, 07 kwiecień 2016 11:31

Wniosek o areszt za znęcanie się nad żoną

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Wniosek o areszt za znęcanie się nad żoną fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci z wydziału kryminalnego otwockiej komendy zatrzymali 44-letniego mężczyznę podejrzewanego o znęcanie się nad swoją żoną. Mieszkaniec Józefowa od dłuższego czasu bił, wyzywał i groził pozbawieniem życia 32-letniej kobiecie. 44-latek usłyszał już zarzut znęcania się nad osobą najbliższą.

Rodzina z Józefowa od dawna była znana dzielnicowemu w ramach prowadzonej procedury „Niebieskiej karty". 44-latek często spożywał alkohol i wszczynał w domu awantury. Z zebranych przez funkcjonariuszy informacji wynika, że mężczyzna wielokrotnie groził, wyzywał, bił pięściami po głowie i kopał po całym ciele swoją żonę.

Dwa dni temu mundurowi powzięli informację, że 32-letnia kobieta została ponownie pobita przez męża. Mundurowi postanowili natychmiast zatrzymać 44-letniego mieszkańca Józefowa. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Sprawą zajęli się dochodzeniowcy z Józefowa. Szybko i sparwnie zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie 44-latkowi zarzutu za znęcanie się nad osoba najbliższą.

Materiały w tej sprawie trafiły do otwockiej prokuratury, która wobec zatrzymanego złożyła wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Sąd podejmie decyzję czy 44-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w jednym z warszawskich aresztów.

Przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

a