wtorek, lipiec 23, 2024
Follow Us
piątek, 01 kwiecień 2016 14:21

Przez 12 lat posługiwał się danymi osobowymi brata

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Przez 12 lat posługiwał się danymi osobowymi brata fot. Komenda Stołeczna Policji

Otwoccy kryminalni zatrzymali 63-latka poszukiwanego listem gończym od 12 lat. Mężczyzna był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową Świnoujście do odbycia kary pozbawienia wolności. Mieszkaniec Stargardu Szczecińskiego od wielu lat ukrywał się przed organami ścigania. Teraz przebywa już w zakładzie penitencjarnym na terenie Warszawy.

Policjanci z wydziału kryminalnego otwockiej komendy, którzy na co dzień zajmują się poszukiwaniami, zatrzymali 63-letniego mieszkańca Stargardu Szczecińskiego. Mężczyzna od 12 lat był poszukiwany do odbycia kary 14 dni aresztu na podstawie decyzji Prokuratury Rejonowej w Świnoujściu.

Funkcjonariusze w wyniku pracy operacyjnej ustalili, że 63-latek przebywający na terenie Otwocka, od kilku lat posługuje się danymi osobowymi brata. To wzbudziło podejrzenie i zainteresowanie kryminalnych. Z zebranych przez mundurowych informacji wynikało, że mężczyzna od wielu lat jest poszukiwany za oszustwo.

63-latek podczas zatrzymania był bardzo zdziwiony i zaskoczony. Poszukiwany od tylu lat posługiwał się danymi osobowymi brata, że miał duże problemy z przypomnieniem sobie własnego imienia i podaniem prawidłowej daty urodzenia. Teraz będzie miał dużo czasu na „oswojenie" się z własną tożsamością.

Mężczyzna został już przewieziony do jednego z aresztów na terenie Warszawy.

a