wtorek, czerwiec 18, 2024
Follow Us
środa, 30 marzec 2016 15:01

Amfetamina w lodówce

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Amfetamina w lodówce fot. freeimages.com

Policjanci z wydziału kryminalnego legionowskiej komendy zatrzymali 21-letniego Krystiana T. W mieszkaniu zatrzymanego kryminalni znaleźli 150 gramów amfetaminy, które mężczyzna ukrył w lodówce. 21-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał dwa zarzuty przygotowania do wprowadzenia do obrotu substancji psychotropowej oraz poosiadania jej w znacznej ilości za co został objęty policyjnym dozorem.

Policjanci z wydziału kryminalnego prowadzili działania na terenie Legionowa. Mając już wcześniej podejrzenia przeszukali mieszkanie 21-letniego Krystiana T. Podczas przeszukania znaleźli 150 gramów amfetaminy, wagi elektroniczne służące prawdopodobnie do porcjowania narkotyków oraz notes z zapiskami. Narkotyki leżały na półce w lodówce oraz w metalowej kasetce w zamrażalniku.

Dalsze czynności wykonywali już policjanci pionu dochodzeniowo-śledczego, którzy ustalali fakty i gromadzili dowody.

Zebrane materiały pozwoliły na przedstawienie, notowanemu za popełnianie czynów karalnych w przeszłości, 21-letniemu Krystianowi T. zarzutów: posiadania znacznej ilości narkotyków oraz przygotowania ich do wprowadzenia do obrotu. Prowadzone nadal w tej sprawie postępowanie będzie miało na celu wyjaśnienie czy młody mężczyzna nie dopuścił się innych przestępstw z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Prokurator zastosował wobec Krystiana T. policyjny dozór. Będzie stawiał się w legionowskiej komendzie trzy razy w tygodniu. Za zarzucane mu przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

a