Wydrukuj tę stronę
czwartek, 10 marzec 2016 12:15

Dozór za pobicie

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dozór za pobicie fot. Komenda Stołeczna Policji

Podejrzanych o pobicie mężczyzny zatrzymali mokotowscy policjanci zwalczający przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu. Napastnicy, którzy zaatakowali na ulicy Chełmskiej swoją ofiarę wpadli w ręce funkcjonariuszy kilka dni temu. Radosław R. i Artur L. usłyszeli zarzuty za popełnione przestępstwo i zostali objęci policyjnym dozorem.

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością przeciwko życiu i zdrowi rozwiązali sprawę pobicia mężczyzny. Do zdarzenia doszło w połowie stycznia przy ul. Chełmskiej. Sprawcy zaatakowali znanego im mężczyznę i pobili go. Napastnicy uderzali go pięściami po twarzy oraz kopali po całym ciele. Pokrzywdzony z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Kilka dni temu policjanci ustalili, iż czynu tego dokonał 30-letni Artur L. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Funkcjonariusze ustalili, iż Artur L. nie działał sam, w pobiciu brał udział również 25-letni Radosław R.

Jak ustalili śledczy Radosław R. w luty również zaatakowała pokrzywdzonego i pobił go. Mężczyzna z obrażeniami twarzoczaszki ponownie trafił na oddział szpitalny.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty udziału w pobiciu, w którym naraża się człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. Prokurator wobec Artura L. i Radosława R. zastosował środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru i nałożył nakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonego. Za ten czyn grozi im kara do 5 lat więzienia.

Artykuły powiązane

© 2019 KURIER365.PL