poniedziałek, maj 16, 2022
Follow Us
poniedziałek, 29 luty 2016 15:08

Odzyskany łup i zatrzymani podejrzani o rozbój

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Odzyskany łup i zatrzymani podejrzani o rozbój fot. Komenda Stołeczna Policji

Kilkanaście minut wystarczyło policjantom z warszawskiego Bemowa, aby zatrzymać mężczyzn podejrzanych o rozbój. Z ustaleń wynika, że sprawcy, podczas spożywania alkoholu, w pewnej chwili rzucili się na pokrzywdzonego. Przewrócili go, bili i kopali po całym ciele, a następnie ukradli telefon komórkowy i pieniądze powodując łączne straty w wysokości ok. 1200 złotych.

Sebastian M. i Kamil W. trafili do policyjnej celi. Funkcjonariusze odzyskali telefon komórkowy i część pieniędzy utraconych w wyniku przestępstwa. Mężczyźni już usłyszeli zarzut rozboju. Decyzją prokuratora zostali objęci dozorem policyjnym.

Po 23:00 policjanci z Bemowa zostali zaalarmowani o tym, że doszło do rozboju. Na miejscu okazało się, że dwóch sprawców, podczas spożywania alkoholu, zaatakowało pokrzywdzonego. Przewrócili go, bili i kopali po całym ciele. Następnie napastnicy zabrali mu telefon komórkowy i pieniądze w wysokości ok. 1200 złotych, po czym uciekli. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za sprawcami. Mając dobre rozpoznanie, kilkanaście minut po zdarzeniu spostrzegli dwóch mężczyzn, których wizerunek odpowiadał rysopisowi sprawców. W trakcie kontroli osobistej, policjanci odzyskali telefon komórkowy i część pieniędzy utraconych w wyniku przestępstwa.

Sebastian M. i Kamil W. zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. Badanie alkomatem wskazało, że mężczyźni są pod wpływem alkoholu. Śledczy, po zebraniu materiału dowodowego przedstawili podejrzanym zarzut rozboju. Decyzją prokuratora, obaj zatrzymani zostali objęci dozorem policyjnym. Rozbój zagrożony jest karą do 12 lat więzienia.

a