poniedziałek, maj 16, 2022
Follow Us
piątek, 19 luty 2016 13:13

Areszt za rozbój z ,,tulipanem”

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Policjanci z warszawskiej Ochoty zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy napadli na ulicy na 21-latka. Adrian G. i Kamil Ś., grożąc mu rozbitą butelką, tzw. tulipanem, skradli pieniądze. 17 i 21-latek wpadli w ręce funkcjonariuszy krótko po zdarzeniu i zostali tymczasowo aresztowani przez sąd. Może im grozić kara do 12 lat więzienia.

Mundurowi kilka minut po 22.00 zostali wezwani na ulicę Korotyńskiego, gdzie oczekiwał na nich młody mężczyzna. Z jego relacji wynikało, że kiedy wysiadł z tramwaju, został napadnięty przez dwóch mężczyzn. Sprawcy przyłożyli mu rozbitą butelkę do głowy, a następnie ukradli pieniądze i uciekli.

Informacja o sprawcach trafiła do wszystkich patroli, które rozpoczęły ich poszukiwania. Nieopodal miejsca zdarzenia policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn odpowiadających podanemu rysopisowi. Okazali się nimi 21-letni Adrian G. i 17-letni Kamil Ś.

Mundurowi przewieźli ich do policyjnego aresztu. Wczoraj sąd przychylił się do wniosku policji i prokuratury i aresztował ich na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwo może im grozić kara do 12 lat więzienia.

a