wtorek, maj 28, 2024
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 109.
JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 122.
JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 117.
czwartek, 11 luty 2016 16:59

Udaremniony przemyt kokainy z Brazylii

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Policjanci na Okęciu przechwycili kokainę Policjanci na Okęciu przechwycili kokainę fot. arch.

Policjanci przechwycili przemyt kokainy na warszawskim Okęciu. Jej wartość na czarnym rynku sięga ok. 300 tys. zł.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową KSP przy wsparciu celników i strażników granicznych zatrzymali na warszawskim lotnisku 29-letnią Wenezuelkę, która próbowała przemycić z Brazylii do Polski około kilograma kokainy. W ręce Policji wpadł również 35-letni obywatel Nigerii, któremu kobieta miała przekazać narkotyki.– podaje Komenda Stołeczna Policji.

Informacja o cudzoziemce próbującej przemycić kokainę do Polski trafiła do policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej w KSP. Podejrzaną pasażerkę skontrolowano w niedzielę przed południem na warszawskim lotnisku na Okęciu. Okazało się, że ukryła w swoim ciele około kilograma kokainy o czarnorynkowej wartości ok. 300 tys. złotych.

Śledczy ustalili też, ze kobieta miała przekazać narkotyki 35-letni obywatelowi Nigerii. Nigeryjczyk został zatrzymany w jednym z hoteli w warszawskim Wilanowie i podobnie jak przemytniczka z Wenezueli został przewieziony do jednostki Policji.

Oboje usłyszeli już zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Kobieta odpowie za przemyt środków odurzających, a mężczyzna za współudział w przemycie. Grozi im do 15 lat pozbawienia wolności. Postępowanie przygotowawcze w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa Ochota.

Rekordowy transport kokainy polska policja przechwyciła pod koniec ubiegłego roku - 178 kilogramów narkotyku o wartości 105 mln zł. Kokaina była przewożony z Belgii, gdzie trafiła drogą morską z Kolumbii. Przechwycono go w samochodzie ciężarowym, który w okolicach Warszawy przewoził banany, a wśród nich ukrytą czystą kokainę. Samochód prowadził 40-letni Polak, który został zatrzymany przez policję. Mogła być to być próba testowania nowego szlaku przerzutowego narkotyków.

W 2014 r. Centralne Biuro Śledcze Policji zabezpieczyło 21 kilogramów kokainy, a w 2013 r. – osiem kilogramów.

a