sobota, maj 18, 2024
Follow Us
środa, 10 luty 2016 15:58

Ukradli pompy wody

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ukradli pompy wody fot. Komenda Stołeczna Policji

Kolejny raz nie zawiodła czujność warszawskich funkcjonariuszy. W ręce policjantów wydziału wywiadowczo-patrolowego wpadło dwóch mężczyzn i kobieta, którzy dokonali kradzieży pompy wody z budynku przy ul. Modzelewskiego.

Mokotowscy funkcjonariusze każdego dnia dbają o bezpieczeństwo obywateli, a także o ład i porządek na terenie dzielnicy. Tym razem ich podejrzenia wzbudziły trzy osoby przebywające nocą na przystanku przy al. Lotników. Na widok radiowozu mężczyźni odrzucili trzymane w rękach bagaże. Podczas kontroli toreb podróżnych policjanci ujawnili pompę obiegową wody, śrubokręty, mamometry, zawory oraz narzędzia służące prawdopodobnie do popełnienia przestępstwa.

48-letni Stefan S. i dwoje 47-latków: Katarzyna K. i Kazimierz G. zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. Jak ustalili śledczy obiegowa pompa wodna została zdemontowana z bloku przy ul. Modzelewskiego. Policjanci sprawdzają teraz, czy zabezpieczone przy zatrzymanych elementy pochodzą z innych przestępstw. Cała trójka usłyszała już zarzuty z art. 254a kk. Za ten czyn grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Ponadto, po sprawdzeniu w policyjnej bazie, okazało się, że Stefan S. ma do odbycia karę 2 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności. Po przesłuchaniu mężczyzna został przetransportowany do zakładu penitencjarnego.

a