poniedziałek, maj 16, 2022
Follow Us
wtorek, 09 luty 2016 15:52

Podłączyli się „na lewo”

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Podłączyli się „na lewo” fot. Komenda Stołeczna Policji

Kradzież prądu jest przestępstwem bardzo dokładnie określonym w kodeksie karnym. Amatorzy „darmowego" prądu musza liczyć się z tym, że za taki proceder można narazić się na odpowiedzialność karną. Za kradzież prądu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci z Komisariatu Policji w Halinowie oraz funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją wspólnie z pracownikami rejonu energetycznego odkryli ostatnio dwa takie nielegalne procedery - jeden w Mińsku Mazowieckim, a drugi w Józefinie. Sprawy są w toku, policjanci czekają teraz na oszacowanie strat.

Jednego tylko dnia policjanci ujawnili kilka miejsc, w których dokonuje się nielegalnego poboru energii elektrycznej. Policjanci z Halinowa w Józefinie ujawnili dwa nielegalne przyłącza pod jednym adresem. Także policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją odkryli, że w budynku jednorodzinnym w Mińsku Mazowieckim, nielegalnie pobierana jest energia elektryczna.

Na kontrolę pod wskazane adresy przyjechali pracownicy rejonu energetycznego, którzy wstępnie potwierdzili nielegalny pobór energii elektrycznej.

W tej chwili policjanci będą prowadzić dochodzenia w tych sprawach, dokładnie weryfikować i sprawdzać, kto mógł przerobić instalację elektryczną i przede wszystkim czekać na oszacowanie strat poniesionych przez rejon energetyczny.

a