wtorek, maj 17, 2022
Follow Us
środa, 03 luty 2016 14:03

Pijana 16-latka napadła na przypadkowego przechodnia

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Pijana 16-latka napadła na przypadkowego przechodnia fot. freeimages.com

Po krótkim pościgu policjanci ze Śródmieścia zatrzymali osobę podejrzewaną o usiłowanie rozboju. 16-latka zaczepiła w nocy wracającą do domu kobietę, ubliżała jej i groziła pozbawieniem życia twierdząc, że ma przy sobie nóż. Chwilę później kilkakrotnie próbowała wyrwać swojej ofierze torebkę. Nieletnia odpowie teraz przed sądem rodzinnym.

Tuż po godzinie 22:00 wracająca do domu kobieta została zaatakowana przez 16-latkę. Dziewczyna najpierw zaczepiła pokrzywdzoną używając wobec niej wulgaryzmów następnie zagroziła kobiecie, że ją zabije przy użyciu noża, który ma przy sobie. Chwilę później 16-latka rzuciła się na swoją ofiarę próbując w niewielkich odstępach czasu kilkakrotnie wyrwać jej torebkę.

Podczas jednej z takich prób doszło do szamotaniny i kobiety upadły na chodnik. Kiedy 16-latka zobaczyła, że jednak nie jest w stanie odebrać pokrzywdzonej torebki zaczęła uciekać. W pościg za napastnikiem ruszył powiadomiony telefonicznie mąż poszkodowanej kobiety, który miał po nią przyjechać.

Mężczyzna dogonił 16-latkę i przewrócił ją na chodnik ta jednak się podniosła i zdołała zbiec pomimo zgubionego podczas ucieczki buta.

Napastnika dogonili i zatrzymali dopiero wezwani na miejsce policjanci ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego. Dziewczyna nie miała przy sobie noża, ale była pijana. Badanie wykazało w jej organizmie ponad promil alkoholu.

Za usiłowanie rozboju 16-latka, jako nieletni sprawca czynu zabronionego odpowie teraz przed sądem rodzinnym.

a