poniedziałek, maj 16, 2022
Follow Us
czwartek, 14 styczeń 2016 12:25

Aresztowany za zabójstwo

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Aresztowany za zabójstwo fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci z Pragi Północ zatrzymali 41-letniego Artura P. Mężczyzna jest podejrzany o zabójstwo swojej 23-letniej znajomej, do którego doszło w grudniu 2015 roku. Na podstawie zebranego materiału dowodowego wczoraj sąd podjął decyzje o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło 18 grudnia 2015 roku w Warszawie. Wówczas to policjanci z północnopraskiej komendy otrzymali informację, że w jednym z domów na terenie Targówka znaleziono zwłoki młodej kobiety. Na miejsce skierowano natychmiast policyjne załogi. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przeprowadzili oględziny ciała oraz miejsca, w którym zostało znalezione. Wszystkie te czynności zostały wykonane pod nadzorem prokuratora.

Policjanci natychmiast przystąpili do ustalenia osoby, która mogła mieć związek z przestępstwem, weryfikowali spływające na bieżąco informacje. Z zebranych danych wynikało, że w zbrodnię może być zamieszany 41-letni Artur P. Mężczyzna miał najprawdopodobniej świadomość, że jest w zainteresowaniu policjantów, dlatego nie przebywał w miejscu zamieszkania. Pomimo to funkcjonariusze wpadli na jego trop i w poniedziałek 11 stycznia zatrzymali podejrzewanego o zabójstwo.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy aresztował 41-letniego Artura P. na trzy miesiące. Zgodnie z art. 148 kk za zabójstwo grozić może kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

a