niedziela, maj 22, 2022
Follow Us
wtorek, 05 styczeń 2016 09:20

Areszt za znęcanie się nad żoną

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Areszt za znęcanie się nad żoną fot. Komenda Stołeczna Policji

Trzymiesięczny areszt, taką decyzję podjął sąd w stosunku do mężczyzny podejrzanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad swoją żoną. Jak ustalili mokotowscy policjanci, 32-latek wielokrotnie wszczynał awantury, podczas których bił kobietę po całym ciele, a podczas ostatniej z awantur wyrzucił kobietę z mieszkania razem z małym dzieckiem

. Za znęcanie grozi mu kara pozbawienie wolności nawet do 5 lat.

Według ustaleń mokotowskich policjantów zatrzymany Michał B. od kilku miesięcy znęcał się nad żoną. Nie wiadomo, z jakiego powodu agresja mężczyzny narastała. 32-latek wielokrotnie groził i wyzywał kobietę, posuwał się nawet do rękoczynów. Kiedy ostatnio wszczął awanturę będąc pod wpływem alkoholu, wyrzucił kobietę z mieszkania wraz z półtorarocznym dzieckiem. Mundurowi bezzwłocznie przyjechali na miejsce. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnej celi. Badanie alkomatem wykazało, że w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu.

Po przesłuchaniu mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad żoną. Na podstawie zebranych materiałów dowodowych sąd zadecydował o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci trzymiesięcznego aresztowania. Za znęcanie grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

a