sobota, maj 25, 2024
Follow Us
poniedziałek, 04 styczeń 2016 13:06

Policjanci zatrzymali seryjnego włamywacza

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Policjanci zatrzymali seryjnego włamywacza fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci z warszawskiej Ochoty zatrzymali Damiana G. Mężczyzna włamywał się i okradał głównie placówki handlowe na terenie dzielnicy. Wpadł na gorącym uczynku przestępstwa. 28–latek usłyszał już 19 zarzutów.

Sąd zdecydował o jego trzymiesięcznym tymczasowym aresztowaniu. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu od jakiegoś czasu pracowali nad ustaleniem i zatrzymaniem sprawcy włamań do różnych placówek handlowych na terenie dzielnicy. Sprawca zawsze działał nocą. Do lokali wchodził wyłamując zamki w drzwiach i kradł głównie pieniądze.

Kilka dni temu w godzinach nocnych kryminalni podczas patrolu zwrócili uwagę na młodego mężczyznę, który ,,majstrował" przy drzwiach wejściowych do sklepu monopolowego. Policjanci zatrzymali go. Funkcjonariusze znaleźli przy Damianie G. śrubokręt, kominiarkę i rękawiczki. W trakcie dalszych czynności okazało się również, że skuter którym przyjechał do sklepu pochodzi z kradzieży. Mężczyzna przyznał się, że go ukradł.

29-latek trafił do policyjnej celi. Sprawą natychmiast zajęli się śledczy. W wyniku pracy dochodzeniowo-śledczej ustalili, że Damian G. odpowiedzialny jest za co najmniej kilkanaście podobnych zdarzeń. 29-latek podczas przesłuchania przyznał się do dokonanych, na przestrzeni kilku ostatnich tygodni, aż 14 kradzieży z włamaniem i 5 usiłowań kradzieży z włamaniem. Na wniosek prokuratury Damian G. został tymczasowo aresztowany przez sąd. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna w przeszłości był wielokrotnie karany za kradzieże i włamania.

a