piątek, czerwiec 21, 2024
Follow Us
poniedziałek, 07 grudzień 2015 14:50

Kierowca bez uprawnień, pasażer z narkotykami

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Kierowca bez uprawnień, pasażer z narkotykami fot. Komenda Stołeczna Policji

Nocna policyjna kontrola audi zakończyła się zatrzymaniem pasażera i stwierdzeniem bezprawnego prowadzenia pojazdu przez kierowcę. Podczas kontroli 25-latka grodziscy funkcjonariusze znaleźli przy nim ponad 2 gramy amfetaminy. Sprawdzenie danych 26-latka wykazało z kolei, że ma cofnięte uprawnienia do kierowania samochodami.

Mateusz Ł. usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, a Jarosław L. prawdopodobnie odpowie za prowadzenie pojazdu bez uprawnień.

Tuż po północy grodziscy policjanci pełniący służbę na terenie baranowskiej gminy podjęli kontrolę osób w stojącym na parkingu audi. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na zachowanie pasażera, który na ich widok próbował schować coś pod ubraniem. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna ukrywał 4 torebki z amfetaminą. Narkotyki zostały zabezpieczone, a 25-latek zatrzymany.

Złamanie prawa wykazała również kontrola kierowcy. Policjanci szybko ustalili, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania samochodami. 26-latek musiał opuścić auto, a aktualność decyzji o cofnięciu uprawnień policjanci sprawdzą w starostwie.

Po sporządzeniu dokumentacji procesowej Mateusz Ł. usłyszał zarzut posiadania ponad 2 gramów środków odurzających. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze za to przestępstwo. Jarosław L. prawdopodobnie odpowie za prowadzenie pojazdu mimo cofnięcia uprawnień.

a