poniedziałek, maj 16, 2022
Follow Us
środa, 02 grudzień 2015 13:21

Próbował potrącić policjanta

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Próbował potrącić policjanta fot. Komenda Stołeczna Policji

Otwoccy kryminalni zatrzymali wczoraj 31-letniego mieszkańca gminy Karczew, który poszukiwany był dwoma listami gończymi. Kilka dni temu, podczas próby jego zatrzymania, mężczyzna usiłował potrącić policjanta.

Kilka dni temu na terenie Otwocka policjanci próbowali zatrzymać do kontroli drogowej seata altea. Kierujący pojazdem nie wykonał polecenia interweniujących policjantów, a nawet usiłował potrącić jednego z funkcjonariuszy. Policjant z wydziału prewencji zmuszony był do oddania strzałów ostrzegawczych - to jednak nie powstrzymało uciekiniera.

O zdarzeniu został natychmiast powiadomiony oficer dyżurny Komendy Powiatowej w Otwocku. Z zebranych informacji wynikało, że za kierownicą samochodu mógł siedzieć 31-latek poszukiwany dwoma listami gończymi.

Podjęte działania poszukiwawcze skierowały otwockich policjantów do Warszawy. Wczoraj, tuż przed godziną 17:00, kryminalni zatrzymali mężczyznę. 31-latek został przewieziony do aresztu.

Mężczyzna, oprócz kary pozbawienia wolności wynikającej z dwóch listów gończych, usłyszy również zarzut próby potrącenia policjanta, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

a