wtorek, maj 17, 2022
Follow Us
wtorek, 01 grudzień 2015 11:37

Piwo, spirytus, papierosy z domowej "mety"

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Piwo, spirytus, papierosy z domowej "mety" fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją zatrzymali 40-letniego Piotra J., który w mieszkaniu prowadził sprzedaż piwa bez wymaganej koncesji i papierosów bez akcyzy, dodatkowo funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 600 litrów spirytusu ukrytego w samochodzie, a przechowywanego w plastykowych baniakach.

Funkcjonariusze zajmujący się przestępczością gospodarczą operacyjnie ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie Grochowa znajduje się przysłowiowa „meta", gdzie można kupić piwo, spirytus i papierosy, a wszystko bez akcyzy i zezwoleń.

Funkcjonariusze natychmiast udali się na miejsce. Tam, po krótkiej obserwacji zauważyli, że z interesującego ich lokalu wychodzi młody człowiek z butelką wódki schowaną za pazuchą. Okazało się, że alkohol kupił u właściciela mieszkania.

40-letni Piotr J. przyznał, że faktycznie cały towar, który jest w domu należy do niego oraz że sprzedaje piwo, papierosy i spirytus pomimo braku akcyzy na artykułach oraz koncesji. W mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli 210 butelek piwa o różnych pojemnościach, kilka butelek po wódce z zawartością alkoholu i baniaki ze spirytusem. W samochodzie zaś znajdowało się 30 plastikowych baniaków z zawartością ponad 600 litrów alkoholu.

40-latek został zatrzymany, usłyszał 2 zarzuty sprzedaży alkoholu bez zezwolenia oraz rozlewania napojów spirytusowych.

a