sobota, maj 18, 2024
Follow Us
poniedziałek, 16 listopad 2015 11:02

Tymczasowy areszt za rozbój z siekierą

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Tymczasowy areszt za rozbój z siekierą fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci z Wesołej zatrzymali 36-letniego Dariusza N. Mężczyzna wpadł w ręce funkcjonariuszy z wydziału mienia. Stróże prawa zatrzymali go chwilę po zgłoszeniu rozboju w salonie gier. 36-latek podejrzewany jest o atak siekierą i zdemolowanie lokalu oraz kradzież pieniędzy.

Mężczyzna usłyszał zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. W sądzie zdecydowano o zastosowaniu tymczasowego aresztu wobec podejrzanego.

Policjanci z wydziału mienia, pełniąc służbę operacyjną na terenie dzielnicy, usłyszeli w radiostacji komunikat o rozboju, do którego doszło w salonie gier. Ze zgłoszonych informacji wynikało, że mężczyzna wszedł z siekierą, którą groził pracownikowi i zdemolował lokal oraz ukradł gotówkę. Dzięki podanemu rysopisowi bardzo szybko wytypowali prawdopodobnego sprawcę. Niedługo później, 36-letni Dariusz N. był już w rękach funkcjonariuszy. Trafił do policyjnej celi. Dosłownie tydzień wcześniej był zatrzymywany przez policjantów z komisariatu w Wesołej. Wtedy usłyszał zarzut gróźb karalnych, a dodatkowo dopuścił się zniszczeń w policyjnym areszcie.

Kryminalni i śledczy z dochodzeniówki zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu rozboju z niebezpiecznym narzędziem. W sądzie podjęto decyzję o zastosowaniu tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego.

a