sobota, maj 18, 2024
Follow Us
czwartek, 05 listopad 2015 09:30

Ukradli przyczepę samochodową

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ukradli przyczepę samochodową fot. Komenda Stołeczna Policji

Śródmiejscy policjanci zatrzymali cztery osoby podejrzane o kradzież i odzyskali utracone mienie. Sprawcy zabrali stojącą na parkingu towarową przyczepę i pieszo zaciągnęli ją na swoją posesję. Za to przestępstwo mężczyznom grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło na ulicy Browarnej w Warszawie. W nocy nieznani jeszcze wtedy sprawcy ukradli stojącą na parkingu przyczepę samochodową. Mieli ułatwione zadanie, ponieważ przyczepa nie była w żaden sposób zabezpieczona.

Kiedy właściciel zorientował się, że został okradziony zgłosił sprawę a ustaleniem sprawców tego przestępstwa i odzyskaniem utraconego mienia zajęli się policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu.

Dzięki ich pracy operacyjnej w tym także analizie nagrań z monitoringu zaledwie po 4 dniach od zdarzenia policjanci zatrzymali cztery osoby w wieku od 24 do 59 lat podejrzewane o to przestępstwo i odzyskali wartą około 3000 złotych skradzioną przyczepę. Stanisław Z., Marcin C., Przemysław Z. i Maciej S. przyznali się do zarzucanego im czynu. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

a