piątek, lipiec 19, 2024
Follow Us
środa, 04 listopad 2015 13:58

Policjanci z celnikami zabezpieczali papierosy bez akcyzy

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Policjanci z celnikami zabezpieczali papierosy bez akcyzy fot. Komenda Stołeczna Policji

Efektem wspólnych działań prowadzonych przez policjantów specjalizujących się w zwalczaniu przestępczości gospodarczej mińskiej komendy z siedleckimi celnikami, było ujawnienie 367 paczek papierosów bez znaków skarbowych akcyzy.

Policjanci skontrolowali między innymi miński rynek, prywatne mieszkania oraz punkty handlowe, w których sprzedaje się papierosy. Osobom, u których ujawniono bezakcyzowe towary przedstawiono zarzut popełnienia wykroczenia skarbowego. Obwinieni przyznali się i dobrowolnie poddali się karom grzywny.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją mińskiej komendy zajmują się między innymi ujawnianiem i zwalczaniem tzw. przestępczości akcyzowej, polegającej na wprowadzaniu do obrotu, ukrywaniu i posiadaniu papierosów i alkoholi bez wymaganych znaków skarbowych.

W ostatnim czasie policjanci zorganizowali wspólne działania z funkcjonariuszami Służby Celnej z Siedlec. Policjanci przeprowadzili kilka kontroli, w wyniku których udało się ujawnić 367 paczek papierosów bez wymaganych znaków skarbowych akcyzy.

Celem policjantów stały się miejsca, gdzie może dochodzić do handlu papierosami bez polskich znaków skarbowych, w tym między innym targowisko w Mińsku Mazowieckim, ale też prywatne mieszkania i punkty sprzedaży papierosów.

Towary bez znaków skarbowych zabezpieczono u 46-letniej obywatelki Ukrainy oraz 64-letniego mińszczanina. Obydwoje odpowiedzieli już za popełnione wykroczenia skarbowe i dobrowolnie poddali się karze grzywny.

a