sobota, maj 18, 2024
Follow Us
wtorek, 03 listopad 2015 13:37

Śmiertelnie raniła nożem znajomego

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Śmiertelnie raniła nożem znajomego fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci z warszawskiego Mokotowa zatrzymali Marlenę K. i Ryszarda Z. 32-latka podejrzewana jest o śmiertelne ugodzeniem nożem swojego znajomego. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że między kobietą a mężczyzną doszło do awantury, podczas której Marlena K. chwyciła za nóż i ugodziła go w okolicę klatki piersiowej, po czym razem z Ryszardem Z. uciekli z mieszkania.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty zabójstwa, przy czym 60-latek będzie odpowiadał za pomocnictwo. Wobec kobiety sąd zastosował tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

W piątek 30 października mokotowscy policjanci zostali powiadomieni, że w jednym z mieszkań najprawdopodobniej doszło do zabójstwa mężczyzny. Funkcjonariusze, którzy pojawili się na miejscu, znaleźli ciało 50-latka. Pod wskazany adres natychmiast skierowano grupę dochodzeniowo-śledczą, która w obecności prokuratora przeprowadziła oględziny miejsca.

W związku ze sprawą zatrzymano 32-letnią Marlenę K. i 60-letniego Ryszarda Z. Oboje byli nietrzeźwi mieli od 0,6 do ponad 2 promili alkoholu w organizmie. Prowadzący sprawę funkcjonariusze z wydziału dw. z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu ustalili, że minionej nocy podczas spożywania alkoholu, w mieszkaniu najprawdopodobniej doszło do awantury, podczas której Marlena K. ugodziła nożem swojego znajomego, po czym razem z Ryszardem Z. uciekli z mieszkania. W wyniku odniesionych obrażeń 50-latek zmarł na miejscu.

Marlenę K. i Ryszarda Z. doprowadzono do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzut zabójstwa, przy czym 60-latek będzie odpowiadał za pomocnictwo do zabójstwa. Sąd tymczasowo aresztował kobietę na okres trzech miesięcy. Zatrzymanym za zabójstwo może grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

a