czwartek, lipiec 25, 2024
Follow Us
wtorek, 13 październik 2015 14:45

Rozbita grupa złodziei sprzętu rolniczego

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Rozbita grupa złodziei sprzętu rolniczego fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci z Komendy Stołecznej Policji rozbili grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami sprzętu rolniczego, która działała na terenie całego kraju. Kryminalni zatrzymali czterech mężczyzn i zabezpieczyli 2 ciągniki rolnicze o wartości ponad 200 tys. złotych.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci ustalają kolejne osoby, które mogły brać udział w tym procederze, nie wykluczają też kolejnych zatrzymań.

Kryminalni z KSP od kilku tygodni pracowali nad sprawą kradzieży sprzętu rolniczego. W czasie prowadzonych czynności wytypowali mężczyznę, który mógł zajmować się tym procederem. Pod koniec ubiegłego tygodnia funkcjonariusze zorganizowali działania zasadzkowe na terenie województwa mazowieckiego. Na miejscu kryminalni zatrzymali 4 mężczyzn, którzy brali udział w kradziezy ciągnika rolniczego. Zatrzymania dokonano tuż po kradzieży, w czasie gdy ukradziona maszyna była już przewożona na ciężarówce do pasera.

W czasie dalszych działań kryminalni pojechali na posesję, gdzie ujawniono kolejny kradziony ciągnik rolniczy. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli dwa ciągniki o wartości ponad 200 tys zł. Zatrzymany Piotr W. lat 55, usłyszał zarzuty kradzieży co najmniej dwóch ciągników i sąd wobec niego zastosował już areszt tymczasowy na 3 miesiące. Pozostali zatrzymani Sebastian K. lat 21 i Artur K. lat 20, odpowiedzą za współudział w kradzieży za co grozi do 10 lat więzienia. Czwarty z mężczyzn okazał się nieletni i on będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Policjanci ustalają inne osoby, które mogły brać udział w tym procederze. Sprawa ma charakter rozwojowy. Funkcjonariusze nie wykluczają także kolejnych zatrzymań. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Ostrowi Mazowieckiej.

a