wtorek, maj 17, 2022
Follow Us
wtorek, 06 październik 2015 14:18

Poszukiwani trafią do zakładów karnych

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Poszukiwani trafią do zakładów karnych fot. Komenda Stołeczna Policji

Do policyjnego aresztu trafiło dwóch mężczyzn poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Choć 49-latek wyskoczył przez okno i podjął próbę ucieczki, to po chwili wpadł w ręce dzielnicowych z Józefowa. Natomiast 31-latek zatrzymany przez otwockich kryminalnych poszukiwany był listem gończym. Jest on podejrzewany o dokonanie co najmniej pięciu napadów rabunkowych. Jego ofiarami były kobiety wychodzące z dworców kolejowych.

Podczas służby dzielnicowi z komisariatu w Józefowie po raz kolejny postanowili sprawdzić prawdopodobne miejsce przebywania poszukiwanego 49-latka. Podchodząc do budynku, jeden z dzielnicowych zauważył wyskakującego przez okno mężczyznę. Pomimo podjętej przez niego próby ucieczki, po chwili został on zatrzymany. Uciekającym okazał się właśnie poszukiwany do odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności 49-latek.

Także następnego dnia policjanci z wydziału kryminalnego z Otwocka, ustalili miejsce przebywania poszukiwanego listem gończym 31-latka. Został on zatrzymany w jednym z gospodarstw rolnych na terenie powiatu mińskiego.

Zatrzymany 31-latek podejrzewany jest o dokonanie co najmniej pięciu napadów rabunkowych. Jego ofiarami były kobiety opuszczające tereny stacji kolejowych w Otwocku. Kobietom wyrywane były torebki, a te które stawiały opór i broniły swojej własności, były obezwładniane. Na najbliższe trzy miesiące mężczyzna zostanie przewieziony do jednego z aresztów. Przestępstwo, o które jest podejrzewany zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

a