wtorek, maj 28, 2024
Follow Us
czwartek, 24 wrzesień 2015 09:26

Kieszonkowiec w rękach policjantów z metra

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Kieszonkowiec w rękach policjantów z metra fot. Komenda Stołeczna Policji

Mężczyzna będący osobą podejrzaną o kradzieże telefonów komórkowych, wpadł w ręce policjantów z metra. Już ustalono, że na „koncie" 31-letniego mieszkańca Warszawy znajdują się też inne przestępstwa i wykroczenia o podobnym charakterze.

W godzinach wieczornych do KP Metra Warszawskiego zgłosiła się kobieta i zawiadomiła o kradzieży telefonu komórkowego. Do zdarzenia miało dojść tego samego dnia w trakcie wsiadania lub jazdy pociągiem metra. Policjanci wspólnie z pokrzywdzoną natychmiast dokonali sprawdzenia zapisów nagrań z kilkunastu kamer. Na podstawie szczegółowej analizy obrazu wytypowali jako sprawcę 31-letniego mieszkańca Warszawy, który w przeszłości miał już konflikty z prawem.

Odnalezienie mężczyzny nie trwało długo. Już następnego dnia w godzinach porannych wywiadowcy w wyniku podjętych działań w miejscu jego zamieszkania oraz na terenie bezpośrednio przyległym do jednej ze stacji metra zatrzymali sprawcę oraz odzyskali skradziony telefon. Mężczyznę doprowadzono do KP Metra Warszawskiego, gdzie przedstawiono mu zarzut kradzieży telefonu komórkowego.

Dzięki wnikliwej i czasochłonnej analizie obrazu z kamer Warszawskiego Metra oraz niezwłocznej i skutecznej realizacji, w tym dotyczącej przeszukania w miejscu zamieszkania, policjanci KP Metra Warszawskiego odzyskali skradzione mienie, nie pozwalając na jego upłynnienie przez sprawcę. Ustalono również, że mężczyzna jest sprawcą kilku innych kradzieży dokonanych w warszawskim metrze. Postawa funkcjonariuszy związana z ich szybką reakcją bez wątpienia wskazuje na fakt, że kieszonkowcy nie pozostają bezkarni, a dokonywanie kradzieży w metrze jest dla nich „nieopłacalne".

Przypominamy, że ulubionym miejscem „pracy" kieszonkowców są środki komunikacji miejskiej. Wykorzystują oni zamieszanie i tłok, a często sami go powodują, aby ułatwić sobie działanie. Szczególną operatywność wykazują przy wsiadaniu i wysiadaniu, gdy nasza uwaga zajęta jest czymś innym. Najczęściej działają w grupach, ale zatłoczone w godzinach szczytu środki komunikacji stwarzają dogodne warunki, nawet dla pojedynczego i mało doświadczonego złodzieja. Kieszonkowcy swoim wyglądem, nie różnią się niczym od przeciętnego pasażera. Dlatego zwracamy się do Państwa o zachowanie szczególnej ostrożności, aby w przyszłości zabezpieczyć się przed tego typu nieprzyjemnymi zdarzeniami.

a