niedziela, lipiec 21, 2024
Follow Us
środa, 23 wrzesień 2015 09:06

Podejrzewany o dokonanie podpalenia zatrzymany po pościgu

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Podejrzewany o dokonanie podpalenia zatrzymany po pościgu fot. Komenda Stołeczna Policji

Funkcjonariusze z Kołbieli i Karczewa prowadzili działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy co najmniej kilku podpaleń. Ich praca operacyjna doprowadziła do zatrzymania po pościgu 39-letniego mężczyzny, a stało się to tuż po tym, jak na terenie ogródków działkowych został podpalony jeden z domków.

Na terenie gmin Kołbiel, Sobiebnie-Jeziory i Karczew od kilku miesięcy dochodziło do podpaleń. Nieznany sprawca podkładał ogień w lasach, na polach czy działkach. W okresie panującej suszy wzubadzało to dodatkowo ogromne obawy mieszkańców.

Funkcjonariusze z komisariatu w Karczewie, wspólnie z mundurowymi z posterunku w Kołbieli, w tej sprawie prowadzili wielowątkowe postępowanie, w wyniku którego podczas nocnej służby policjanci zatrzymali 39-latka podejrzewanego o dokonanie jednego z podpaleń.

Mężczyzna mimo podjętej ucieczki, porzuceniu swoich ubrań oraz próby przekonania funkcjonariuszy, że ze sprawą nie ma nic wspólnego, został zatrzymany. Przewodnik wraz z psem tropiącym wprost od podejrzanego doprowadził policjantów do zgliszczy spalonego domku letniskowego.

29-latek podejrzany o podpalenie domku usłyszał zarzuty. Teraz policjanci zbadają, czy zatrzymany ma również związek z innymi podpaleniami.

Dodatkowo okazało się, że mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary siedmiu miesięcy pozbawienia wolności za znęcznie się nad najbliższami członkami swojej rodziny, za co trafił do aresztu.

a