czwartek, kwiecień 18, 2024
Follow Us
wtorek, 22 wrzesień 2015 09:05

Włamywał się do piwnic sąsiadów

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Włamywał się do piwnic sąsiadów fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci wydziału mienia zatrzymali 20-letniego Adama M. Mężczyzna na przestrzeni kilku tygodni dopuścił się kradzieży z włamaniem do 7 piwnic swoich sąsiadów. Wynosił z nich wszystko: książki, sprzęt gospodarstwa domowego, narzędzia i elektronarzędzia, sprzęt sportowy, elementy umeblowania mieszkań, odzież, obuwie.

Mężczyzna usłyszał zarzuty, grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Do komendy przy ulicy Grenadierów wpłynęło kilka zawiadomień o kradzieżach z włamaniem do piwnic. Policjanci przyjrzeli się bliżej tym sprawom, przeanalizowali je i na podstawie tego podjęli dalsze czynności. Okazało się, że w przypadku wszystkich tych włamań pokrzywdzeni mieszkają po sąsiedzku. Włamania te zaczęły się pojawiać dopiero w momencie, kiedy w kamienicy zamieszkał pewien młody człowiek.

Stróże prawa ustalili, kim najprawdopodobniej jest sprawca tych przestępstw. 20-latek podejrzewając, że może być przez funkcjonariuszy poszukiwany, przestał pojawiać się w miejscu zamieszkania. Unikał skrzętnie wszelkich kontaktów z policją.

Funkcjonariusze operacyjni wydziału mienia przeprowadzili sprawdzenia i po zaplanowanych działaniach zatrzymali Adama M.

20-latek podejrzany jest o to, że na przestrzeni kilku tygodni włamał się do 6 piwnic, skąd kradł wszystko, co przedstawiało jakąkolwiek wartość. Łączna suma strat wyniosła około 25 tysięcy złotych. W jednym przypadku doszło do usiłowania kradzieży z włamaniem. Mężczyzna łącznie usłyszał 7 zarzutów.

a