wtorek, maj 17, 2022
Follow Us
czwartek, 27 sierpień 2015 08:53

Głową w radiowóz

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Głową w radiowóz fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci z Pragi Północ pojechali na interwencję, w wyniku której zatrzymali 21-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna w złości na funkcjonariuszy uszkodził radiowóz. 21-latek noc spędził w policyjnej celi. W organizmie miał pół promila alkoholu. O wysokości kary zdecyduje teraz sąd.

Tuż po północy funkcjonariusze zostali wezwani na interwencję przy ulicy Radzymińskiej 33. Na miejscu oczekiwał na nich zgłaszający, obywatel Ukrainy. Mężczyzna tłumaczył, że w jednym z mieszkań znajdują się jego rzeczy osobiste, które w asyście Policji chce odebrać. Po skończonej interwencji, gdy funkcjonariusze schodzili już do radiowozu, 21-latek próbował namówić policjantów, aby Ci przewieźli go pod podany przez niego adres. Policjanci odmówili, wskazując jednocześnie możliwość przejazdu środkami komunikacji miejskiej bądź taksówką.

W odpowiedzi na to, mężczyzna dwukrotnie uderzył głową w radiowóz, powodując wgniecenia w karoserii pojazdu. Chwilę później 21-latek został zatrzymany i przewieziony do komendy przy ulicy Jagiellońskiej. Na miejscu okazało się, że obywatel Ukrainy we krwi miał prawie pół promila alkoholu.

Mężczyźnie zostały przedstawione zarzuty za uszkodzenie mienia. 21-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

a